Żółw grecki Transport 2021 - CITES - żółw lądowy Terrarium

Ogłoszenie archiwalne Wygasło: Poniedziałek, 10 Styczeń, 2022  17:31
350 zł

Szczegóły ogłoszenia

  • Kategoria: Gady i płazy

Opis oferty

W dniach 17.10-28.10 kontakt telefoniczny, odbiór i dostawa są niemożliwe. Przepraszam

Jeśli ogłoszenie jest widoczne to znaczy że jest aktualne. Proszę o zapoznanie się dokładnie z treścią o hodowli ponieważ nie udzielam tych samych informacji przez telefon. Proszę o kontakt tylko osoby zdecydowane, odpowiedzialne mogące zapewnić odpowiednie warunki.

Żółwie lądowe greckie, śródziemnomorskie Testudo Hermanni, graeca
Zółwiki zdrowe, odrobaczone w pełni gotowe na zmianę domu. Wyklute czerwiec/lipiec 2021 obecnie ok 6cm Oczywiście posiadają dokumenty potwierdzające urodzenie w hodowli wraz ze zdjęciem (CITES). Zapraszam do kontaktu. Możliwość wykonania terrarium z kompletnym wyposażeniem. Dostawa w Polsce po uprzednim umówieniu kosztów.

Możliwy transport w Polsce!
Możliwość wykonania kompletnego terrarium z wyposażeniem,

Oświetlenie
Oświetlenie sztuczne powinno być dość intensywne (przez 10 do 12 godzin na dobę), ponieważ przy słabym źródle światła żółwie stają się apatyczne. Powinno się ono składać z żarówki grzejnej (lustrzanka) o takiej mocy, żeby bezpośrednio pod nią, temperatura wynosiła ok. 35-40°C. Drugim bardzo ważnym źródłem światła jest świetlówka lub żarówka kompaktowa emitująca promieniowanie UVB i UVA. Dla żółwi bardzo istotny jest procent emitowanych przez źródło światła promieni UVB, ponieważ są one niezbędne do syntezy w skórze witaminy D3 (cholecalcyferol). Witamina ta odpowiada za czynne wchłanianie jonów wapniowych i fosforanowych w jelicie oraz wbudowywanie ich do tkanek, a zwłaszcza kości. Procent emisji promieni UVB powinien oscylować w zakresie 8–10%.

Temperatura
Terrarium pod względem wilgotności i temperatury powinno być podzielone na dwie strefy: gorącą i suchą oraz chłodniejszą i wilgotną. W strefie gorącej i suchej zwierzęta będą się wygrzewać, a w chłodniejszej odpoczywać. Oczywiście nie może być zbyt drastycznych różnic temperaturowych, gdyż może dojść do przeziębienia żółwi.
Bezpośrednio pod lampą grzejną temperatura ok. 35-40°C, a wilgotność 30-50%. W pozostałej części terrarium temperatura ok. 26-30°C. W nocy temperatura nie powinna spadać poniżej 20°C.
Wilgotność
Wilgotność 70-75%. Raz dziennie (najlepiej rano) należy spryskać całe terrarium wodą o temperaturze pokojowej. Będzie to taki substytut porannej rosy. Trzeba również pamiętać o zwiększeniu wilgotności w terrarium z małymi żółwikami. Zbyt niska wilgotność może się przyczynić do wystąpienia zmian krzywiczych.

Żywienie
Jest to bardzo obszerny temat, budzący wciąż wiele emocji. Postaram się w skrócie przedstawić preferencje żywieniowe żółwi greckich. Skoncentruję się na pokarmach, które należy podawać i napiętnuję te, których absolutnie należy unikać.
Przy karmieniu żółwi greckich należy mieć na uwadze fakt, iż są to zwierzęta wybitnie roślinożerne. Ich przewód pokarmowy przystosowany jest do trawienia roślin, a nie np. wołowiny czy jaj. Jak u każdego roślinożercy, posiada znacznie dłuższe jelito grube (w porównaniu z cienkim), gdzie odbywa się trawienie roślin przy współudziale bakterii.
W rejonie Morza Śródziemnego żółwie greckie żywią się roślinnością łąkową i trawiastą, przez znaczną część sezonu wysuszoną. W pokarmie, który pobierają tłuszcz stanowi poniżej 10%, białko do 20%, włókno średnio 12%, wapń 2%, fosfor 1,2%. Praktycznie nie pobierają warzyw ani owoców. Takie właśnie kryteria należy przyjąć podczas karmienia w niewoli.
Podstawę diety żółwi greckich w hodowlach amatorskich powinny właśnie stanowić rośliny łąkowe, zioła i chwasty, możliwie jak najbardziej urozmaicone. Najbardziej korzystne są te, które mają pożądany stosunek wapnia do fosforu tj. 1,5-2 : 1.
Do najczęściej podawanych, a zarazem najbardziej polecanych należą:
Mniszek lekarski, kończyna biała i czerwona, babka szerokolistna i lancetowata, pokrzywa (młode listki), cykoria podróżnik, powój polny, pięciornik gęsi, liście truskawek, jeżyn, czarnej porzeczki i wiele innych.
Absolutnie i pod żadnym pozorem żółwi nie można karmić:
Mięsem, jajami, żółtym i białym serem, bułką moczoną w mleku, makaronem, karmą dla psów i kotów i innymi tego typu wynalazkami.
Należy również wystrzegać się owoców. Są one szkodliwe dla żółwi greckich, choć bardzo chętnie przez nie pobierane. Ich organizmy nie są przystosowane do trawienia tak wysoko węglowodanowych pokarmów. Dieta złożona z dużej ilości owoców ma opłakane skutki.
Okazjonalnie można żółwiom podać warzywa w postaci marchewki, cukinii, dyni, arbuza, ogórka zielonego, pomidora. Nie należy jednak z tym przesadzać.
Znaczną część diety żółwi powinny stanowić rośliny suszone, szczególnie w okresie późnego lata i jesieni. Do tego rodzaju pokarmu trzeba zwierzęta przez jakiś czas przyzwyczajać, szczególnie te, którym w nadmiarze podawano owoce i warzywa.
podawanie witamin i minerałów jest zbędne, a nawet może być szkodliwe. Opis na terrarium com pl

Brak możliwości kontaktu przez formularz z ogłoszeniodawcą, ponieważ to ogłoszenie jest archiwalne.

Rafał
Konto prywatne
Na Lento.pl od 12 paź 2021
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Edytuj/usuń
Wyczyść historię

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookUdostępnij na X Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków