SCHEMATY PODATKOWE!!!

Dodane: Wtorek, 23 Kwiecień, 2019  08:51
Promowane Ogólnopolskie
Chcesz zobaczyć zdjęcia?
Poproś o zamieszczenie zdjęć.
  • Kategoria: Usługi / Usługi prawne i księgowe

Opis oferty:

Schemat podatkowy to rozwiązanie, za pomocą którego podatnik zapłacił niższy podatek lub wykazał stratę. Nasza ankieta pozwoli na wstępną weryfikację stosowanych rozwiązań, które mogą być uznane za schematy podatkowe.

Schematy podatkowe podlegają raportowaniu do Ministra Finansów od 2019 roku w sytuacji spełnienia kryterium kwalifikowanego korzystającego, tj. jeżeli:
• przychody albo koszty korzystającego w rozumieniu przepisów o rachunkowości przekroczyły w bieżącym lub poprzedzającym roku obrotowym równowartość 10 mln EUR; lub
• udostępniane lub wdrażane uzgodnienie dotyczy rzeczy lub praw o wartości rynkowej przekraczającej równowartość 2,5 mln EUR; lub
• korzystający jest powiązany osobowo lub kapitałowo z podmiotem, z którym dokonuje transakcji.
Nasi prawnicy i doradcy podatkowi wskażą Klientowi czy występuje u niego schemat podatkowy, który podlega zgłoszeniu. Wycena dokonywana jest na podstawie wypełnionej ankiety.
Dodatkowo Kancelaria opracowuje procedury, które podatnik powinien posiadać w zakresie stosowanych schematów ze wskazaniem osób odpowiedzialnych w firmie za ich zgłoszenie.
Zapraszamy do kontaktu przez formularz.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem