Kolektor słoneczny ciśnieniowy HEAT-PIPE 150l, nierdzewny

Dodane: Środa, 14 Sierpień, 2019  11:15
  • Kategoria: Ogrzewanie / Akcesoria
  • Cena: 1 900 zł

Opis oferty:

Ciśnieniowy zestaw kolektora słonecznego o pojemności 100L typu Heat-Pipe zestaw z zasobnikiem - kompakt marki Sun-Synergy

Idealne rozwiązanie dla uzyskania ciepłej wody użytkowej przeznaczone do domków jednorodzinnych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, pól namiotowych i kempingowych, gospodarstw rolnych oraz placów budowy. Używane głównie 9 miesięcy w roku, od marca do listopada . Dzięki niskiej cenie wydatek związany z zakupem takiego zestawu zwraca się średnio od 2 do 3 lat. Dodatkowym atutem kolektora ciśnieniowego jest bardzo prosty montaż do którego nie potrzeba szczególnych umiejętności i można wykonać go we własnym zakresie bez utraty G. Do funkcjonowania kolektorów ciśnieniowych nie potrzeba żadnych urządzeń elektrycznych.

Posiadamy zestawy o innych pojemnościach, które znajdują się na pozostałych aukcjach:

100l - 1-2 użytkowników

Zadzwoń!

Kolektor może być montowany na dachach o nachyleniu od 0 do 90 stopni zarówna na dachówce jak i papie, dzięki regulowanemu stelażowi.

System do poprawnego działania nie wymaga pomp, sterowników oraz zbiorników wyrównawczych co czyni go bardzo niezawodnym. Woda znajduje się wyłącznie w zbiorniku i wypływa z niego pod ciśnieniem do 6 atmosfer. Zestaw może być ustawiony na ziemi i może dostarczać wodę na wyższe kondygnacje budynku nie tracąc ciśnienia.

W przypadku uszkodzenia rury próżniowej, cały układ nadal działa. Spada jedynie wydajność układu. W rurach próżniowych nie ma żadnych płynów co sprawia, że w każdej chwili można zdemontować rurę bez konieczności opróżniania układu. Posiadamy rury w ciągłej sprzedaży!Zbiornik oraz stelaż wykonany jest ze stali nierdzewnej SUS-304-2B ( potwierdzone certyfikatem ) - dzięki czemu urządzenie nie jest narażone na czynniki atmosferyczne, które mogą uszkodzić lub skrócić żywotność materiału.

Po wykorzystaniu ciepłej wody ze zbiornika, czas nagrzania 100 litrów wody do 60 stopni, w słoneczny dzień, to tylko 3 godziny!

ZALETY:

Prosty montaż
Woda w zasobniku jest pod stałym ciśnieniem. Dzięki temu ciśnienie ciepłej wody dostarczonej do naszego kranu jest takie same jak w sieci wodociągowej.
Kolektor ciśnieniowy może być zlokalizowany w dowolnym nasłonecznionym miejscu. Ciśnienie wody zawsze będzie takie jak w sieci.
Niski dobowy spadek temperatury wody w zasobniku. Dzięki izolacji wysoko zagęszczoną pianką poliuretanową dobowy spadek temperatury wody wynosi 6-10stopni C.
Czas utrzymania temper ciepłej wody w zasobniku wynosi około 72 h.
Brak wody w rurach próżniowych. W rurach umieszczone są radiatory z zamontowanymi miedzianymi rurkami heat-pipe.
Anoda magnezowa dla dodatkowej ochrony zbiornika.
Krótki czas zwrotu inwestycji. 2-3 lata
Prosta budowa
Możliwość samodzielnego montażu.
Niezawodność.
Uniwersalny stelaż do montażu na powierzchni prostej oraz skośnej.
W ZESTAWIE ZNAJDUJĄ SIĘ

Próżniowy kolektor słoneczny (10 rur próżniowych boro sylikatowych z potrójną warstwą absorpcyjną ALN/AIN-SS/CU z zastosowaniem HEAT PIPE)
Zaizolowany zasobnik na wodę ze stali nierdzewnej SUS-304-2B o pojemności 100 L. zaizolowany wysoko zagęszczoną pianką poliuretanową w obudowie z powłoką PVDF
uniwersalny stalowy stelaż (stal nierdzewna SUS-304-2B) przystosowany do montażu na powierzchni płaskiej oraz skośnej
anoda magnezowa ( zainstalowana w zasobniku )
zawór bezpieczeństwa ( ciśnieniowo-termiczny)
pasta termo-przewodząca
instrukcja obsługi oraz montażu
zestaw uszczelek
śruby mocujące
CECHY PODGRZEWACZA

Zasobnik na wodę: poj. 100 litrów, stal nierdzewna SUS-304-2B
Ilość rur próżniowych: 10 szt
Rozmiar rur próżniowych: 58mm /1800mm
Zastosowanie Heat-Pipe: TAK
Rodzaj absorbera: trójwarstwowy ALN/AIN-SS/CU
Stelaż: stal nierdzewna SUS-304-2B
Izolacja termiczna zasobnika: pianka poliuretanowa wysokiej gęstości, min. 50mm
Wymiennik ciepła: tuleja heat-pipe miedziana pokryta niklem
Odporność na grad: Φ25 mm
Wydajność: podnosi temp. wody o 45-60*C w słoneczny dzień


Wymiary kolektora o pojemności 100l:

- szerokość stelaża z zasobnikiem:95 cm

- szerokość stelaża:81 cm

- odległość od śrub (przód - tył):170 cm

- głębokość stelażA:174 cm

- głębokość całkowita:179 cm

- wysokość stelaża:153 cm

- średnica zewnętrzna zasobnika:47 cm

BUDOWA ORAZ ZASADY DZIAŁANIA

Budowa:

W skład kompaktowego kolektora ciśnieniowego SunSynergy HP wchodzą: zaizolowany zasobnik na wodę, rury próżniowe oraz stelaż.

- Zasobnik na wodę wykonany jest ze stali nierdzewnej SUS 304-2B o grubości 1,2 do 3 mm. Izolacja zewnętrzna zasobnika jest wykonana z wysoko zagęszczonej pianki poliuretanowej o grubości minimum 50 mm. W zasobniku znajdują się otwory techniczne służące między innymi do podłączenia i odprowadzenia wody oraz gniazda tulei w którą wsuwamy końcówkę ( kondensator ) rurki ciepła „ heat-pipe „. Ilość tulei jest zależna od pojemności zasobnika. Zasobnik jest fabrycznie przystosowany do ciśnienia 6 bar.

- Rury próżniowe wykonane są z wysokiej jakości szkła boro krzemowego. Pomiędzy dwiema warstwami szkła znajduje się próżnia która jest doskonałym izolatorem zapobiegającym stratom ciepła. Na szkło jest naniesiony potrójny absorber najnowszej generacji ALN/AIN-SS/CU który służy do skupiania promieniowania słonecznego bezpośredniego bądź rozproszonego. Poszczególne warstwy naniesionego absorbera służ do pochłaniania promieniowania słonecznego i przekształcania go w energie cieplną. Zadaniem kolejnych warstw absorbera jest utrzymanie jak największej ilości energii wewnątrz rur próżniowych zapobiegając jej utracie poprzez promieniowanie podczerwonemu. Temperatura we wnętrzu rur może osiągnąć blisko 300 0C. We wnętrze każdej rury próżniowej wsunięty jest aluminiowy radiator w którego centralnej części umieszczona jest miedziana rurka ( heat-pipe ). Miedz użyta do produkcji heat-pipe jest pozbawiona zawartości tlenu co zapewnia rurce długą i niezawodną prace. We wnętrzu heat-pipe zamknięto substancje która zaczyna wrzeć już w temperaturze 25C.

- Stelaż na którym umieszczono zasobnik na wodę oraz rury próżniowe jest zaprojektowany tak by można go było umieścić na powierzchni płaskiej jak również skośnej. Kat nachylenia stelaża jest optymalny do tego by rury próżniowe osiągały największą efektywność.

Zasada działania:

Dzięki trój warstwowemu absorberowi ALN/AIN-SS/CU oraz próżni znajdującej się we wnętrzu rury próżniowej słońce padające na rury próżniowe zamienia się w energie cieplną. Temperatura we wnętrzu rury osiąga nawet 300 0C . Aluminiowy radiator znajdujący się w środku rury próżniowej przekazuje temperaturę miedzianej rurce ( heat-pipe ) wsuniętej w centralną część radiatora. We wnętrzu miedzianej rurki heat-pipe znajduje się substancja szybko wrząca która zaczyna wrzeć już przy 25 stopniach C. W procesie wrzenia parująca substancja unosi się do góry gzie oddaje energie cieplną w kondensatorze rurki ( heat-pipe ) następnie para ulegnie skropleniu spływając do dołu by powtórzyć cały proces. Kondensator rurki posmarowany pastą termo przewodzącą jest wsunięty w gniazdo tulei het-pipe zamontowanej w zasobniku. Rozgrzany kondensator rurki heat-pipe za pośrednictwem pasty termo-przewodzącej przekazuje temperaturę do gniazda tulei która ogrzewa wodę znajdującą się w zasobniku. Gorąca woda unosi się ku górze, chłodniejsza z kolei opada niżej. We wnętrzu zasobnika jest zamontowana rurka dzięki której po odkręceniu kranu pobieramy wodę tylko z górnej części zasobnika, z kolei zimna woda wprowadzana jest na samo dno. Woda w zasobniku ciśnieniowym jest pod stałym ciśnieniem z sieci wodociągowej, po odkręceniu kranu jest automatycznie uzupełniana. Na zasobniku zamontowany jest ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa który w przypadku osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury wody otworzy się wypuszczając gorącą wodę na zewnątrz, zimna woda zostaje automatycznie dopuszczona do zasobnika, temperatura wody we wnętrzu zasobnika obniża się, zawór automatycznie przestaje wypuszczać gorącą wodę. Dzięki temu że w zasobniku jest woda pod stałym ciśnieniem nasz zestaw możemy zamontować niżej a woda bez problemu zostanie dostarczona na wyższe kondygnacje budynku. Do prawidłowego funkcjonowania zestaw nie potrzebuje żadnych urządzeń elektrycznych czy zbiorników wyrównawczych co czyni go niezawodnym.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Wrocław
Robert
Na Lento.pl od 31 lip 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń