Matematyka na całe liceum – „Jak łatwo rozwiązywać zadania”

Dodane: Wtorek, 17 Lipiec, 2018  12:04
  • Kategoria: Rozrywka i rekreacja / Książki i czasopisma / Podręczniki
  • Stan: Nowe

Opis oferty:

Autor tej książki przez wiele wiele lat udzielał korepetycji z matematyki – i w końcu napisał podręcznik z którym licealista powinien czuć się podobnie jak z korepetytorem.
Zawiera on 800 małych stron – małych, aby można było rozwiązywać zadania metodą „krok po kroku” (czyli tak jak w obecności korepetytora) – czytamy problemik opatrzony w ewentualne wskazówki, próbujemy rozwiązać go samodzielnie, na kolejnej stronie sprawdzamy jak nam wyszło,... itd. Wszystko jest pokazane bardzo szczegółowo, lekko i przejrzyście.
Większość zadań można rozwiązać łatwo – wystarczy przestrzegać pewnych ogólnych Dyrektyw Postępowania (są podane i często cytowane). Krok po kroku – i rozwiązanie ukaże się samo, często niemal automatycznie. Dotyczy to także zadań wyglądających na trudne – są one tylko dłuższe, ale każdy etap z osobna jest zwykle zadaniem łatwym.
Rozwiązywana jest większość reprezentatywnych zadań z dotychczasowych matur – podstawowych i rozszerzonymi. To przyda się już od początku liceum! Warto tu zauważyć, że sporo nauczycieli ma niestety ambicję, by zadawać uczniom zadania znacznie trudniejsze od maturalnych. Niektórzy wymagają nawet wykuwania wzorów na pamięć (?!), mimo iż na maturze wolno korzystać ze sporego zestawu podstawowych wzorów i twierdzeń.
Bo o co chodzi? Nie sztuka zaliczyć matematykę i maturę kosztem wielu wielu godzin spędzonych na rozwiązywaniu męczących i często nudnych zadań. Sztuka to poradzić sobie zużywając mało czasu i nie nadwerężając głowy. I tak jest właśnie napisany ten podręcznik (ISBN 978-83-85077-09-1) – matematyka jest łatwiejsza niż na to wygląda.
Fragmenty można obejrzeć pod www.czytaj.net/zadaniologia
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
reCAPTCHA
Wrocław
Luk
Na Lento.pl od 12 sty 2017
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie